Aktuální informace k fungování praktického lékaře a zajištění zdravotní péče

Aktuální informace k fungování praktického lékaře a zajištění zdravotní péče.

Vážení občané Žlutic a okolních obcí,

lékařská péče pro dospělé bude do konce dubna 2024 zajištěna takto:

• Ordinace MUDr. Marko ve Žluticích bude fungovat jen do konce března 2024 prostřednictvím zástupu jiného lékaře.
  • Do konce dubna 2024 obslouží MUDr. Marko žlutické pacienty ze své ordinace v Toužimi (předpis léků, pracovní neschopnosti, akutní ošetření).
  • Pacienti, kteří budou k 1. 5. 2024 na neschopence, budou do skončení neschopenky a uzavření posudkového řízení stále vedeni u MUDr. Marko v Toužimi.
  • MUDr. Marko také vypracuje posudky všem, kteří podají návrh na invaliditu, příspěvek na péči atp. do 30. 4. 2024.
  • K 1. květnu 2024 bude fungování ordinace ve Žluticích ukončeno, doporučuji si včas zajistit registraci u jiného lékaře.

Tento týden jsem o situaci zdravotní péče ve Žluticích informovala pana hejtmana a jednala jsem také na odboru zdravotnictví Karlovarského kraje, kde jsme se dohodli že město Žlutice vyhlásí výběrové řízení na praktického lékaře. Dále jsem navštívila VZP, protože právě zdravotní pojišťovny mají podle nařízení vlády zákonnou povinnost zajistit lékařkou péči pro občany v dojezdové vzdálenosti do 35 minut od bydliště.
V této dojezdové vzdálenosti nám VZP doporučila tyto ordinace praktických lékařů v našem kraji, kde by měli mít volnou kapacitu:

- Bečov, MUDr. Hana Pokorná, tel.: 352 686 996
- Moje ambulance Karlovy Vary, tel.: 351 160 969
- SofisMed s. r. o. Dalovice, MUDr. Linda Davidová, tel.: 777 331 121
- Penta Nová Role, tel.: 733 115 087
- Penta Ostrov nad Ohří, tel.: 353 821 282
- Kyselka, MUDr. Jaroslava Kunešová, tel.: 353 941 144

Pokud se klientům VZP nepodaří zajistit si registraci u jiného lékaře, mohou využít přímou telefonní linku VZP 952 228 143, kde vám lékaře pomůže vybrat pojišťovna. To se netýká klientů jiných zdravotních pojišťoven.

Občané, kterým jejich zdravotní stav zabraňuje se dopravit k ošetřujícímu lékaři z důvodu imobility, mohou požádat o tzv. zdravotní transport (sanitku). To je ale třeba nahlásit při registraci u nového lékaře.

Jestliže se někdo z vás nestihne přeregistrovat do 10. 5. 2024, bude vaše zdravotní dokumentace uložena na odboru zdravotnictví Karlovarského kraje, kde si ji bude moci Váš nový lékaři vyžádat.

Helena Plitzová, starostka

Datum vložení: 15. 3. 2024 12:57

Život ve městě

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.