Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Město Žlutice

Tradiční akce

Čištění řeky Střely

Na přelomu března a dubna probíhá ve spolupráci s vodáckým oddílem Prvok a za účasti dobrovolníků čištění řeky Střely. Zapojují se také místní školy a spolky. Z úseku řeky Záhořice – chatová osada Dolánka je každoročně vytaháno mnoho věcí, které do řeky nepatří. Přijďte také podat pomocnou ruku!

#

Dětský den

Město Žlutice ve spojení s ostatními spolky a dobrovolníky pořádá každoročně na začátku června Dětský den. Celodenní program plný zábavy, soutěží, atrakcí a hudby probíhá v areálu amfiteátru. Pokud počasí dovolí, nechybí oblíbené "řádění" v pěně. Na závěr se opékají vuřty a akce končí ohňostrojem.

#

Masopust

Masopustní průvody a "Babí hopy" měly ve Žluticích obrovskou tradici a oblibu. Postupem času se ovšem vytrácely. Dobrovolní hasiči se pokusili masopustní veselí oživit a tradice tak žije dál.

#

Mitte Europa

Kulturní zážitek nezná hranice. Každoročně spojují koncerty, výstavy a workshopy někdejší příhraniční regiony Saska, Čech a Bavorska.

#

Otužilci

Tradici otužilců přinesl do Žlutic MUDr. Jiří Morávek.

#

Protivecká pouť

V místní části Žlutic v Protivci byla před několika lety obnovena tradice konání svatováclavské pouti. 28. září se otvírá poutníkům kaple sv. Václava a následná bohoslužba pak pokračuje sousedským posezením s klobásou a dobrým pitím. O skvělou zábavu se vždycky postará harmonikář a nezapomenutelný vypraveč Jirka Blábolil.

#

Půlnoční mše s Rybovkou

V kostele sv. Petra a Pavla ve Žluticích zaznívá každým rokem o štědrovečerní půlnoci Česká mše vánoční J.J.Ryby. Pod taktovkou hudebního skladatele a dirigenta Miloše Boka vystupují profesionální i amatérští hudebníci a zpěváci.

#

Viva la musica

Festival VIVA LA MUSICA je nesoutěžní jednodenní přehlídka vokální tvorby pro neprofesionální komorní sbory. Pořadatelem je místní soubor Rosa Coeli a přihlásit se mohou sbory smíšené i dětské – věková hranice zde neexistuje.

#

Živé Skoky

Projekt Živé Skoky směřuje k návratu života do areálu bývalé obce Skoky a především k oživení poutního chrámu Navštívení Panny Marie jako místa setkávání.

#

Žlutická pouť

V posledních letech získává Žlutická pouť zpět svůj lesk a slávu. Událost zasvěcená sv. Petru a Pavlu se přesunula do centra dění – na Velké náměstí.

#

Žlutické divadelní léto

Postupová přehlídka venkovských amatérských divadelních souborů ŽLUTICKÉ DIVADELNÍ LÉTO se koná ve městě již od roku 1972. Vítězové postupují na národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou. Akce tradičně probíhá na přelomu května a června.

#

Infocentrum

Odstávky ČEZ

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Mohlo by Vás zajímat