Občan Velikonoční jarmark 9.4.2023

Velikonoční jarmark 9.4.2023

11.04.2023
Velikonoční jarmark 9.4.2023

Velikonoční jarmark oživil jinak poklidné město

Žlutice už dlouho nezažily tak spontánní jarmareční atmosféru jako na velikonoční neděli, kdy Velké náměstí zaplavily stánky s atrakcemi a do centra města zamířily stovky místních i přespolních. Návštěvníci velikonočních trhů si tak mohli doslova všemi smysly užít toho, co pro ně svépomocí připravilo Město Žlutice, místní podnikatelé, spolky a školy. Nechyběla hudba k poslechu, nazdobené truhlíky ani po domácku vyrobené občerstvení a lahůdky, jejichž vůně se mísila s vůní prodávaných květin.

Příjemné slunečné počasí a hojná účast zarámovaly hudební vystoupení dětí a žáků žlutických škol, kteří byli za svá vydařená vystoupení odměněni bohatým potleskem. O dobrou náladu se postaral také harmonikář s doprovodem bicích a basové kytary.

Během odpoledne proběhlo vyhodnocení soutěže žáků žlutických škol o nejhezčí velikonoční truhlíky, které zdobí žlutické náměstí. Velký zájem vzbudily drobné rukodělné dílničky v sále bývalého kina, který dnes slouží zdejší základní umělecké škole. Zájemci především z řad dětí si zde mohli ozdobit kraslici nalepovanou čočkou a rýží nebo si vyrobit figurku zajíčka z dřevěné špachtle a barevných papírů. A kdo chtěl, mohl si na závěr odnést vlastníma rukama upletenou pomlázku.

 „Jsme rádi, že se náš první jarmark vydařil a že se do něj zapojilo tolik občanů, ať už to byli členové z různých spolků, podnikatelé nebo aktivní jednotlivci,“ říká starostka Žlutic Helena Plitzová. „Ukázalo se, že když se lidé nadchnou pro věc a spojí své síly, pak dokážeme uspořádat hezkou akci i s minimálními náklady. Naše náměstí má obrovské prostorové dispozice a bylo by škoda je nevyužívat pro obdobná sousedská či přátelská setkávání.“

Veškeré fotografie naleznete zde: https://eu.zonerama.com/MestoZlutice/Album/9639998

Fotogalerie