Občan Snídaně s hejtmanem: O vážných tématech týkajících se rozvoje Žlutic

Snídaně s hejtmanem: O vážných tématech týkajících se rozvoje Žlutic

23.02.2023
Snídaně s hejtmanem: O vážných tématech týkajících se rozvoje Žlutic
Na pracovní jednání přijel dnes do Žlutic hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Za vedení města jej uvítala starostka Helena Plitzová, tajemník Tomáš Vodenka a místostarostové Luděk Svoboda a Hana Hnyková. Neformální setkání s představiteli kraje se uskutečnilo v prostorách žlutického muzea. „Jsem osobně moc ráda, že se pan hejtman zajímá o problematiku našeho města,“ řekla po jednání Helena Plitzová. „Témat k řešení je řada, z těch nejožehavějších je to především kritický stav silnic III. tříd v okolí Žlutic a havarijní stav mostů přes řeku Střelu, které jsou v majetku města. Aktuálně pak také tíživá situace se zajištěním zdravotní péče ve Žluticích, tedy avizované ukončení činnosti pediatra, za kterého sháníme náhradu a absence zubaře. Z dlouhodobého hlediska rovněž úbytek obyvatel související jak s omezenými možnostmi výstavby, tak s nedostatkem pracovních příležitostí.“
Debata sklouzla také k otázkám prevence kriminality mládeže a bezpečnosti ve Žluticích, kde velmi schází městská policie. Starostka zmínila i obtížné shánění dotací pro města s nízkým rozpočtem, jako jsou Žlutice, systém pro jejich zažádání je nepřehledný a diskriminující, často zohledňující především malé obce.
Z rukou hejtmana, který přislíbil, že se projednávanými otázkami bude zabývat a pomůže problémy řešit, byla na závěr návštěvy předána ocenění žlutickým absolventkám univerzity třetího věku.

Fotogalerie